Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dealer Lamborghini w Polsce
#1
Wraz ze wzrostem zamożności Polaków rośnie w naszym kraju liczba samochodów luksusowych, tzw. supercars. Co ciekawe, rynek aut z tego segmentu cenowego rośnie najszybciej spośród wszystkich i opiera się kryzysom i zawirowaniom na rynku samochodów jako całości. Wśród aut luksusowych, jakie kupują Polacy, znajdują się też oczywiście samochody Lamborghini, jednej z kilku znanych na całym świecie włoskich marek superaut. Raczej trudno jest dokładnie oszacować liczbę tych aut aktualnie jeżdżących po polskich drogach, ale jest ich na pewno kilkadziesiąt, może koło stu. Gdziekolwiek się nie pojawią, wzbudzają zainteresowanie i podziw innych użytkowników dróg oraz przechodniów. Samochody Lamborghini są też oczywiście obiektem polowań tzw. car spotterów, czyli osób, które hobbistycznie fotografują i filmują auta swoich marzeń.

W zasadzie, oficjalny dealer Lamborghini jako ostatni z luksusowych włoskich marek pojawił się w Polsce. Inne supermarki już wcześniej miały swoje salony w Polsce. Otwarcie miało miejsce w Warszawie w 2014 roku. Towarzyszył temu wydarzeniu duży rozgłos. W ofercie oficjalnego dealera znajdują się dwa modele, Lamborghini Huracan i Lamborghini Aventador. Są to jedyne obecnie produkowane modele tej marki. Firma zapowiada wprowadzenie do sprzedaży też auta typu SUV o nazwie Lamborghini Urus, które ma się pojawić na rynku w 2018 roku. Tym samym w Polsce w zasadzie już wszystkie najpopularniejsze luksusowe marki mają swoje oficjalne salony.

Ale oficjalny salon to nie jedyne miejsce, gdzie można nabyć auta Lamborghini. Innym takim miejscem jest nieoficjalny dealer Lamborghini. Dealer taki sprowadza najczęściej auta używane. Jeśli chodzi o tak luksusową markę jak Lamborghini, robione jest to w większości przypadków na zamówienie. Dealer jest w stanie sprowadzić auto z zagranicy. Często są to Stany Zjednoczone. Plusem takiego rozwiązania jest to, że można również nabyć auta używane oraz starsze, nieprodukowane już modele takie jak Lamborghini Gallardo czy Lamborghini Murcielago. Ma to oczywiście wpływ na cenę. Tym samym luksusowe Lamborghini nie musi być już dostępne tylko dla największych krezusów.

Plusem zakupu auta w takim miejscu jest też to, że dealer Lamborghini pomaga klientowi w załatwieniu wszelkich formalności związanych z zakupem auta z zagranicznego źródła. Atutem jest też większy wybór egzemplarzy marki. Należy się spodziewać, że import aut marki spod znaku "byka" będzie rósł z roku na rok wraz ze wzrostem zamożności i mocy nabywczej mieszkańców naszego kraju.

Zobacz stronę: http://www.porscheinterauto.pl/marka-lamborghini.html
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości