Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dlaczego do osiągnięcia swoich celów potrzebujesz power speech?
#1
Co to w ogóle są Power speech? Dla kogo są skierowane?
To wykłady bądź wystąpienia motywacyjne przygotowywane na potrzeby konkretnego klienta według jego indywidualnych potrzeb. Mają one dopingować  do osiągnięcia przez zespół określonego celu w biznesie, motywować pracowników do zwiększenia swoich wyników czy przekonać ludzi do pracy zespołowej, dodawać woli walki drużynie sportowej przed ważnym wydarzeniem czy zachęcać zrealizowania jakiegokolwiek innego celu w jakiejkolwiek dziedzinie. Power speech stosowane są na różnego rodzaju uroczystościach czy galach, spotkaniach biznesowych,  konferencjach czy spotkaniach handlowców. Czyli wszędzie tam gdzie potrzeba twórczego natchnienia wywoływanego przez osobę mówcy motywacyjnego.
Kto może poprowadzić Power speech?
Praktycznie każda osoba która posiada odpowiednie kompetencje, które ułatwią jej wykonywanie tego zawodu i sprawią że stanie się jej pasją. Ważnym aspektem jest na pewno umiejętność pracy z emisją głosu i dykcją oraz panowanie nad mową swojego ciała. Wszystko to powinno być spójne z charakterem wypowiadanych jednocześnie słów. Dlatego mówca motywacyjny powinien charakteryzować się wysoką odpornością na stres. W minimalizowaniu tremy przed  występem ważne jest doskonałe przygotowanie się do power speech oraz obycie w pracy z mikrofonem, nagłośnieniem czy oświetleniem scenicznym. Krótko mówiąc osoba ta powinna być wspaniałym mówcą, charakteryzować się błyskotliwością i być sugestywna.
Rosnąca popularność power speech w Polsce
Do niedawna prowadzenie szkoleń w typie power speech popularne było przede wszystkim w Stanach Zjednoczonych oraz na zachodzie Europy. Wielu mówców motywacyjnych z USA było znanych od dawna w Polsce, nasz rynek dopiero się pod tym względem rozwija. Jednak coraz częściej w Internecie można znaleźć oferty poprowadzenia power speech przez ekspertów z dziedzin finansów, psychologii czy rozwoju osobistego. Dostępne są również informacje o wykonywaniu takich zleceń przez osoby znane z mediów. Jednak oprócz wszechstronnej wiedzy najważniejszym czynnikiem wyboru konkretnego kandydata powinien być talent mówcy, który potrafi wywoływać emocje i porywać tłumy.
Konkrety dotyczące wystąpień motywacyjnych
Power speech trwają w granicach 30 do 90 minut, w zależności od specyfiki grupy do jakiej są kierowane. Pod uwagę bierze się zawodową i demograficzną strukturę odbiorców przemówienia. Wykład może być skierowany zarówno do grup bardzo małych (kilka osób), jak i do tych liczonych w dziesiątkach tysięcy. Ceny i terminy power speech są ustalane indywidualnie. Poziom cen oraz dostępność terminów są oczywiście bardziej korzystne w dni robocze, a mniej w weekendy. Dzięki tej różnorodności, power speech to dobre rozwiązanie dla każdego kto skupiony jest na osiąganiu swoich celów.

Wiele więcej na ten temat przeczytasz na: http://mental-power.pl/power-speech/
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości